Ha nagy tömör felhőket szeretnél fújni, és intenzíven érezni az ízeket, akkor ezeket mind tudnod kell!
1. Kerámia tömése:
A kerámiát a perem aljáig tömd. A dohányt minél apróbbra szedd szét, hogy mindenhol átjárja a hő, majd lazítás után finoman nyomkodd le.
2. Alufóliázás:
A lehető legfeszesebben húzd rá alufóliádat a kerámiára, majd szúrj rá sok pici lyukat, aztán néhány nagyobbat is.
3. Szén izzítása:
Nagyon fontos, hogy a szenet teljes mértékben izzítsd fel, vagy várd meg, amíg teljesen körbeég. Ezt úgy tudod a legkönnyebben ellenőrizni, hogy megnézed, hogy van-e még rajta "fekete rész".
4. Alugyűrű:
Az alugyűrű átmérője a kerámiával megegyező nagyságú legyen. A kerámia peremére helyezd és ne a dohányra. Általában nem kell túl vastag karika.
5. Hőtartó:
Érdemes minden alkalommal a pipázás elején hőtartót használni, amíg felmelegszik a dohány. Viszont vigyázni kell, nehogy leégjen, ezért csak addig hagyd rajta, amíg el nem éred a megfelelő füstmennyiséget. Amikor már kevést füst jön, akkor újra felteheted a hőtartót, amivel ismét több füstöd lesz.
6. A szén fajtája:
Lehetőség szerint természetes szenet használj. Javasoljuk a kókuszszenet, ami nagyobb hőt ad le, ráadásul tovább is ég, mint a sima öngyulladós szenek. Ezzel viszont vigyázni kell, nehogy odaégjen a dohány.
7. Tiszta vízipipa:
Sokszor látni embereket, akik nem mossák el saját pipájukat. Sajnos a sok használattól egészen furcsa dolgok lehetnek a pipa belsejében. Ezzel nem csak a dohány ízét, hanem a füst mennyiségét is rontani lehet. Tehát minden pipázás után most el szeretett pipádat, és sok-sok finom füsttel fogja meghálálni!
8. Jó záródó tömítések:
Ha nem jön a szokásos mennyiség, de látszólag minden rendben van, akkor érdemes először megnézni a tömítéseket. Lehet, hogy csak nem lettek megfelelően bedugva, de akár az is megeshet, hogy elhasználódtak. Ilyenkor érdemes újat venni.
Remélem tudtam segíteni. Ha valami témával kapcsolatban szeretnétek kérdezni bátran tegyétek fel!